KUPIŁAM PSA :)…dlaczego Jack Russell Terier…


JACK RUSSELL TERRIER JEST NIE TYLKO AKTYWNY I CZUJNY, ALE RÓWNIEŻ BARDZO INTELIGENTNY. KIEDY PRACUJE, JEST ODWAŻNY I PEWNY SIEBIE. MA BARDZO PRZYJAZNY CHARAKTER, CO CZYNI GO DOSKONAŁYM TOWARZYSZEM.
Nazwa oryginalna:Jack Russell Terrier
Typ budowy:lupoidalny
Masa ciała:Na każde 5 cm wysokości powinien przypadać 1 kg masy ciała.
Kraj pochodzenia:Wielka Brytania

Jack Russell Terrier znany jest z żywego usposobienia. To energiczny i zwinny pies o silnej osobowości, ale i dużej inteligencji. Ma skłonność do nagłej ekscytacji i wykazywania uporu. Ma silny instynkt łowiecki, dlatego atrakcją jest dla niego pościg za szybko poruszającym się przedmiotem. Jack Russell Terrier należy do grupy psów, których głównym zadaniem podczas polowania nie było zabicie zwierzyny, a jedynie wypłoszenie jej z kryjówki. W związku z tym psy te wymagają sporo ruchu oraz uwagi ze strony opiekuna. Łatwo dostosowują się do nowych sytuacji i odmiennych warunków życia. Obecnie Jack Russell Terrier stał się popularnym psem do towarzystwa.

21 thoughts on “KUPIŁAM PSA :)…dlaczego Jack Russell Terier…”

  1. Problem z Jackami jest taki ze one są za inteligentne. Są manipulatorami, uparciuchami i tym czy innym sposobem w końcu dopną swego. To są silne charaktery i potrzebują właściciela z silnym charakterem (nie mylić z agresywnym właścicielem bo to nie to samo a nawet całkiem co innego). Potrzeba po prostu konsekwencji. Mój Jack bardzo szybko nauczył się czystości – po prostu trzeba z nim wychodzić i problem z załatwianiem w domu kończy się nawet nie wiadomo kiedy. A tak na prawde to świetna rasa ale dla ludzi aktywnych. Jack nie znosi bezczynności ale tez bez przesady to nie jest tak jak mity powiadają ciagle ADHD. Wbrew pozorom te psiaki lubia pospać, lubia poleniuchować, ale na hasło spacer pójdą zawsze i wszędzie i o każdej porze. Ja już ponad 6 lat mam bialobrazowego galgana i nie wyobrażam sobie innego psa. Pozdrawiam

Comments are closed.